Ladik Haber

Sarayönü Hastanesine Diyaliz Ünitesi

diyaliz-sarayonuKonya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sarayönü Devlet Hastanesi’nde kurulacak olan diyaliz ünitesi yapımı için Sarayönü Kaymakamı Harun Yücel, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ve hayırsever iş adamı Salih Arslan arasında protokol imzalandı.
Sarayönü ilçesi ile civar köylerinde yaşayan diyaliz hastalarının diyaliz hizmetinden daha kolay ve daha hızlı ulaşmaları için açılacak olan ünitenin önemine değinen Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, diyaliz ünitesinin inşaat, dekorasyon ve özel su sistemi ihalesini üstlenen hayırsever Salih Arslan’a teşekkür etti. Diyaliz Ünitesi’nin en kısa sürede faaliyete girmesi için gerekli her türlü çalışmayı yaptıklarını da vurgulayan Darılmaz, inşaat işleri tamamlandıktan sonra gerekli tıbbi cihaz ve eksiklikleri en kısa sürede tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.
Sarayönü Devlet Hastanesi içerisinde 300 metrekarelik bir alan ayırdıklarını buraya altı yataklı diyaliz ünitesi kurmak için çalışma yaptıklarını belirten Hastane Başhekimi Dr. Sinan Bahçacı, “ Ünitemizin tamamlanması ile birlikte üç günde bir diyalize girmek zorunda kalan hastalarımız için büyük bir rahatlık sağlanacaktır. Bu ünitenin hizmete girmesi için bizlere destek veren Kaymakam Harun Yücel’e, Genel Sekreterimiz Gökhan Darılmaz’a ve Hayırsever Salih Arslan’a teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.