Ladik Haber

LADİK, HEMŞİRE TAHSİSİNE MİNNETTAR

saglikocagi

 

Hafta sonları en ufak bir enjeksiyon veya pansuman için bile Kasaba dışına gitmek zorunda kalan Ladik halkı, bu uygulamayla birlikte basit sağlık hizmetleri için uzun bir yol kat etmekten kurtuldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Uzunay, “Aile hekimliği uygulamasına geçildiği için mesai saatleri dışında ve hafta sonları, Ladik’te enjeksiyon veya pansuman yapabilecek bir görevli bulunmuyordu. Bu yüzden bu küçük sağlık hizmetleri için Ladik halkı Sarayönü’ne kadar gelmek zorunda kalıyordu. Uzun zamandan beri yaşanan bu sıkıntı ise Ladikli vatandaşların müracaatı ile çözüme kavuşturuldu. Kaymakam Kemal Yıldız’ın inisiyatifiyle Sarayönü Toplum Sağlığı Merkezi’nden bir görevlendirme yapılarak Ladik’te ki küçük sağlık hizmetlerinin hafta sonları da yürütülmesi sağlandı.

Sıkıntının girilmesinin ardından bu hizmetin sağlanması için müracaatlar yaparak katkı da bulunan Ladikli Ahmet Taşcı, “Basit bir iğne yaptırmak için bile Sarayönü’ne gitmemiz gerekiyordu. Kaymakam Kemal Yıldız beye ve Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Uzunay beye bu sıkıntımızı giderdiği için çok teşekkür ediyoruz. Onlarından sayesinde Ladik’e hafta sonu da sağlık hizmetleri verecek bir sağlık personeli kazandırıldı” dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ