Ladik Haber

AGD Ladik elli öğrenci ile Çanakkale’ye gitti

Anadolu Gençlik Derneği Ladik Temsilciliği tarafından Çanakkale Zaferi’nin 102. yılını topraklarında kutlamak amacıyla Çanakkale gezisi düzenlendi. 50 öğrenci ile gezi düzenlendi.
Çanakkale Destanı’nın iman gücünün her türlü tank ve tüfekten üstün olduğunu gösteren yegane savaşlardan biri olduğunu ifade eden Anadolu Gençlik Derneği Ladik Temsilcisi Hasan Hüseyin ÇALI, bu destanın 102. Yıldönümünde Çanakkale’de şehitleri anmak istediklerini söyleyerek, “102 yıl önce bu topraklar için dedelerimiz nasıl canlarını feda etmişse bugün yine aynı topraklar için canını feda edecek imanlı gençler vardır” dedi.
Tüm Türkiye’den 250 bine yakın gencin katılacağını ifade eden Çalı, Çanakkale’ye tarihimizin gençlerimiz tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için gittiklerini vurguladı. Gezi Programı kapsamında 31 Mart Cuma günü yola çıkan otobüs cumartesi günü Çanakkale’ye ulaştı. Savaşın yoğun yaşandığı yerler gezildi. Cumartesi akşam dönüş yapılırken Pazar sabahı gençlerimiz evlerine teslim edildi.

Çanakkale programları kapsamında Anadolu Gençlik Derneği Ladik Temsilciliği tarafından Sarayönü şehitleri adına fidan dikme programı tertip edildi. 08 Nisan cumartesi günü Ladik Yayla Çeşmesi yanında bulunan alanda 5 yüz ağaç dikilecek olup tüm halkımız davetlidir.

Kaynak: agdladik.com

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.