Ladik Haber

Mahalle Yönetimi

Manzara

Lâdik Belediyesi 1960 yılında kurulmuştur. 2011 yılı itibarıyla 24 kadrolu 3 Sözleşmeli Teknik Personel 24 hizmet alımı personeliyle halka hizmet vermektedir. Belediyede araç olarak 1 greyder,1 zabıta aracı, 1 minibüs, 3 damperli kamyon, 2 traktör, 2 otobüs, 3 iş makinesi, 1 makam arabası, 2 itfaiye aracı, ilaçlama makinesi, 3 çöp arabası, 1 vidanjör, 1 kamyonet, 1 adet pick-up, 3 forklift ve 1 adet silindir bulunmaktadır. Kasabada belediyeye ait bir fırın binası, 9 adet lojman, 4 kiralık kahve, 30 dükkân, 16 petrol, 1 adet lokanta, kilitlitaş atölyesi ve 1 adet otel bulunmaktadır. Kasabamız 30 Mart 2014 yerel seçimlerle birlikte Belediyeliği düşerek Ladik Mahallesi olarak Sarayönü ilçesine katılmıştır

LADİK BELEDİYESİNİN KURULUŞ TARİHİ: 14.04.1960

14.04.1960 Mustafa POYRAZ. Ladik köyünün belde olması ile birlikte Seçilmiş olarak ilk görev alan Belediye Başkanıdır.

1960 ihtilali ile Belediye Başkanlığına Kasabanın ileri gelenlerinden olan Büyük Camii İmamı Abdürrezzak ASLIM görevlendirilmiştir.

Ocak 1961 tarihinde ihtilal dönemindeki mevcut idarece ikinci bir emirle Belediye Başkanlığına Kasabamızda görev yapmakta olan Atatürk İlkokul Müdürü Mehmet ÇİÇEK görevlendirilmiş, 1962 yılı son aylarında ise Sarayönü Ziraat Müdürü Hayri METE Belediye Başkanlığına atanmış ve 17.11.1963 Yılında yapılan Mahalli Seçimlere kadar görev yapmıştır.

17.11.1963 Tarihinde yapılan Mahalli Seçimler sonucunda 23.11.1963 taihinde Kasabamız halkından İbrahim ÇİÇEKLER Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir.

02.06.1968 tarihinde yapılan Mahalli Seçimlerde Ramazan ELMA kazanmış ve 04.06.1968 tarihinde göreve başlamıştır.

09.12.1973 tarihinde yapılan Mahalli Seçimlerde İbrahim ÇİÇEKLER Belediye Başkanlığı seçimini kazanmış ve 11.12.1973 tarihinde göreve başlamıştır.

1978 Yılı Mahalli Seçimleri neticesinde Kasabamız halkından Mehmet oğlu Yusuf Ziya ÖZ Belediye Başkanlığın kazanarak göreve başlamıştır.

12.09.1980 Tarihinde T.S.K. Yönetime el koyması ile Belediye Başkanlığı görevine Kasabamız halkından Emekli Memur Ahmet GÖKTÜRK atanmıştır.

25.03.1984 Tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinden Bağımsız aday Mustafa oğlu 1948 doğumlu Mehmet BOZBURUN kazanmış ve 30.03.1984 tarihinde Belediye başkanlığı görövini devralmıştır.

26.03.1989 Tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimleri ile Anavatan Partisinden aday olan Yahya oğlu 1948 doğumlu Makine Mühendisi Mehmet ELMA Seçimi kazanmış ve 30.03.1989 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini teslim almıştır

27.03.1994 Tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde Refah Partisinden aday olan Mustafa oğlu 1962 doğumlu Memur(İmam) Ahmet SARISAMAN seçimi kazanmış ve 01.04.1994 tarihinde Belediye başkanlığı görevini devralmıştır. 06.11.1996 tarihinde Kadınhanı Anayol kavşağında geçirmiş olduğu Trafik kazasında vefat etmiştir.

15.11.1996 Tarihinde yapılan Belediye Meclis Toplantısında Belediye Başkanlığı görevini yürütmek üzere Meclis üyelerinden Dede HIZARSLAN oy birliği ile belediye başkanlığına getirilmiştir.
18.04.1999 tarihede yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde, Fazilet Partisinden ada olan Mustafa oğlu, 1965 doğumlu Konya Büyük Şehir Belediyesi bünyesinde memur olarak görev yapmakta olan İşletme Yüksek Okul Mezunu Beyhan KÜLAHLI Seçimi kazanmış ve 26.04.1999 tarihinde Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

28.03.2004 Tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı Seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olan Harita Mühendisi olarak Serbest Çalışan Kazım TORLAK Belediye Seçimlerini kazanmış ve 02.04.2004 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini devralmıştır.

29.03.2009 Tarihinde yapılan seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Şükrü TINAS seçimleri kazanmış 29 Mart 2014 tarihinde görevi son bulmuştur

MUHTARLAR

29 Mart 2014 seçimlerinde kazanmıştırLadik Mahalle Muhtarı: Mustafa Arabacı