Ladik Haber

Irak Erbil den gelen hasta Konya da hayata tutundu

Erbil den Konya ya gelen 63 yaşındaki Suad Bakr Kareem, Akademi Meram Hastanesinde geçirdiği başarılı operasyon sonrası sağlığına kavuştu.

63 yaşındaki Suad Bakr Kareem’in bir süredir çarpıntı ve nefes almakta zorluk çekmekteymiş. Erbil de muayene olmak istemiş ancak sağlık alanındaki yoğunluk nedeni ile 6 ay sonraya muayene günü alabilmiş. Beklemek istemeyen hasta araştırmalara başlayarak, ailesinin de desteği ile Konya da Akademi Meram Hastanesine gelerek müracaat da bulundu. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Keser tarafından gerekli tetkikler yapılarak operasyonuna karar verilen hasta, hızla  ameliyata alındı. 2 saat süren Mitral Kapak ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

Suad Bakr Kareem: Erbil devlet hastanelerinde bizlere çok zor sıra geliyor. Bir tetkik yaptırmak için bile aylarca beklediğimiz oluyor. Bu nedenle tavsiye üzerine Türkiye ye gelerek Konya da bulunan Akademi Meram hastanesine geldim. Ameliyat öncesi çok çarpıntım vardı ve nefes almakta güçlük çekiyordum. Burada tüm sıkıntılarımdan kurtuldum.

Operasyonu gerçekleştiren Dr. Mustafa Keser ise; Hastamızın ameliyatı yaklaşık 2 saat sürdü. Şu anda sağlık durumu gayet iyi. Ameliyata bağlı ağrılarını da ağrı kesiciler ile kontrol altında tutuyoruz ve bu süreci kolay atlatmasını sağlıyoruz. Birkaç gün içinde de taburcu etmeyi planlıyoruz dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.