Ladik Haber

Kadınlar Gününde Acil Hastalara Yardım Vakfı Başkanı Serap Kara İle Beraberiz (Röportaj)

 

Kadınlar Gününde Acil Hastalara Yardım Vakfı Başkanı Serap Kara Hanımla bir röportaj yaptık.Yaptığı güzel çalışmalar hakkında bilgiler aldık.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz Serap Hanım

İmam Hatip Lisesini bitirdim.Sosyal Hizmetler Önlisans Bölümü ,sonrasın da Sosyoloji Lisans Bölümünü tamamladım.Evliyim. Acil Hastalara Yardım Vakfı gönüllü kadın kolları başkanıyım.

Vakıf çalışmalarına başlamanız nasıl oldu ve ne kadar zamandır devam ediyorsunuz

Öğrencilik yıllarımda vakıfla tanıştım .Öğrencilik yıllarım bittikten sonra 15 yıldır aktif vakıf çalışmalarında görev alıyorum.

Vakıf Çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz

Düzenli olarak Sevgi Evleri ziyareti,Huzur Evleri Ziyaretleri,Hastane ve evde yatağa bağımlı hasta ziyaretleri yapıyoruz.Diğer faaliyetlerimiz kermesler,Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemekleri ,yardım amaçlı kahvaltılar ve gençleri tarihi ve manevi değerleriyle buluşturmak amacıyla uzman hocalarla araştırma ve inceleme kültür gezileri düzenliyoruz.Ayrıca şehit ailelerimizi ziyaret ediyoruz.Şehitlerimizin kabri saadetlerini ziyaret ederek milli ve manevi değerlerimizin toplumda devamlılığını sürdürüyoruz

Çalışmalarınıza kimler katılabilir

Milli ve manevi değerlere sahip ,yüreği şefkat dolu tüm anneler  ve bayanlarımız bu kervana katılabilir.

Kadınlarımızın toplumda ki yeri hakkında görüşleriniz nelerdir

Bir kadının izinden Peygamberimiz de dahil bütün insanlık koşmuştur.Hz Hacer  Annemiz bir kadındı ve çocuğuna su bulabilmek için Safa ve Merve arasında koşuyor ve bütün insanlık o ayak izlerine basarak onun izinden koşuyordu .Aynı kadın Mekke şehrimizi kurmuştur.Hz. Hacer Annemizin su bulmasıyla insanlık orada toplanmıştır.Kadın toplumu değil şehri kuruyor,Havva Annemiz de dünyayı kurmuştur.

Kadınlarımıza sosyal hayata ve faaliyetlere katılım konusunda tavsiyeleriniz nelerdir

Kadınlar sosyal hayatın içinde olursa toplum güzelleşir.Hz Adem cennette yaratıldığında bütün meyvelerden yiyordu ,bütün güzelliklerden tadıyor,bütün güzel kokuları kokluyordu.Bir süre sonra yalnızlıktan sıkılıyor,kara kara düşünürken Cenabı Hak Havva Annemizi yaratıyor ve Cennetin güzelliğini yeniden yaşamaya başlıyor.Cenneti bile güzelleştiren kadındır.Hz. Hatice Annemiz ,ticaret yaparak eşi Peygamberimiz (s.a.v.) destek olmuştur.Hz Aişe Annemizi de örnek verebiliriz.Peygamberimizin vefatından sonra seçkin sahabeleri ve seçkin insanları toplayarak hadis dersi vermiştir.Evine kapanarak insanlardan kopmamış ,genç yaşına rağmen sosyal hayatın tam merkezinde olmuştur.Seçkin insanlara der veren seçkin bir hanımefendi öğretmen olmuştur.

Nasıl ki Hz Hacer Annemiz izinden  Peygamberimizin   dahi  takip edeceği  işler yapmayı başardı ise,bizlerde insanlığı peşimizden koşturabiliriz.Nasıl ki Aişe Annemiz sahabeleri eğitti ise,bizde toplumu eğitebiliriz.Nasıl ki Hz Havva Annemiz cenneti güzelleştirdiyse bizde toplumu ve dünyayı güzelleştirebiliriz ve yaşanabilir bir dünya haline getirebiliriz,diyerek görüşlerini bildirdi.

Vakıf Başkanımız Serap Kara  Hanıma bu güzel röportaj için çok teşekkür ediyor onun ve tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyoruz

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.